Заява-дозвіл на роботу психолога з дитиною

/Files/images/vayber_my/психологу на сторінку.jpg


Ефект едипу, або Сила переконань в житті дитини

Ви чули про теорему Томаса? «Якщо люди вважають ситуації реальними, вони виявляються реальними за своїми наслідками», - відомий американський соціолог і його дружина сформулювали цю тезу ще в 1928 році на основі численних досліджень. Але як це твердження працює по відношенню до дітей?

Міняємо мінус на плюс

Ми постійно керуємося певними переконаннями: якщо вони позитивні - ситуація зазвичай обертається для нас найкращим чином, якщо переконання негативні - буде біда.

Навряд чи хтось із батьків визнається, що вселяє своїй дитині негативні переконання. Але щоб перевірити це, можна скористатися простим вправою. Умова наступне: попросіть дитину швидко і не замислюючись доповнити такі фрази 2-3 словами:

«Вдома батьки зазвичай ...»

«З грошима в нашій родині ...»

«Тато завжди ...»

«Мама часто говорить, що ...»

"Мені важко…"

«Я легко можу ...»

«Батьки кажуть, що я ...»

Ви теж можете зробити цю вправу. Згадайте, що найчастіше вам доводилося чути в дитинстві від батьків?

А тепер прочитайте фрази, написані дитиною. Цікаво те, що пропозиції дітей і дорослих нерідко збігаються за змістом. Тобто те, що ми чули від своїх батьків, стає нашими переконаннями, які потім повторюють діти. Особливо сильні подібні світогляду в родині, коли дітей виховують бабусі і дідусі.

Нерідко переконання батьків стосуються здібностей дитини. Причому, за словами Коліна тіппінгом, навіть в щасливих сім'ях діти отримують до 20 негативних відгуків про себе на один позитивний. Що вже говорити про тих, хто живе в неблагополучних умовах ...

Як радять вчинити психологи?

Так як мова йде про дітей, пропонуємо три прості, але цікаві ігри.

Перша гра. Як тільки ви говорите щось неприємне один одному в сім'ї, то одне негативне висловлювання треба тут же замінити трьома позитивними. Наприклад, «Ти жахливо виглядаєш!» - «Ти красива», «Ти найулюбленіша», «Ти молодець».

Друга гра. Запропонуйте дітям на пару днів помінятися з вами місцями і поспостерігайте, як вони себе ведуть. Швидше за все, ви побачите себе у своїй дитині. Адже він, не усвідомлюючи цього, буде копіювати вас, вимовляти те, що ви зазвичай їм говорите, особливо малюки. Підлітки ж під час такої гри отримають можливість сказати про вас правду або самоствердитися. У будь-якому випадку задумайтеся, що бажано поміняти в своїй поведінці.

Третя гра. Будьте щедрі на похвалу. Згадайте вираз Гете: «Якщо ми приймаємо людину такою, якою вона є, ми робимо його гірше. Якщо ж вважаємо його таким, яким хотіли б його бачити, то ми даємо йому можливість стати тим, ким він здатний бути ». До речі, в цьому випадку спрацьовує ефект едипу - це передбачення, яке так впливає на реальність, що в результаті стає правдою. Причому ніякої містики! Адже ефект едипу засноване на теоремі Томаса, яке підтверджено численними дослідженнями.

Автор Вероніка Кирилюк, редактор WoMo https://womo.ua/samoispolnyayushheesya-prorochestvo-ili-sila-ubezhdeniy-v-zhizni-rebenka/?fbclid=IwAR2GBIZtH1D0GUfH0XaHwzMv3JAbT5AiEJeEJssoHTvfbBQ5sg2kepD5azE

Кiлькiсть переглядiв: 118

Коментарi